еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Боки 13 пак не даде исказ за „Рекет“, на носилка изнесен од Обвинителството

Бојан Јовановски (Боки 13) попладнево на носилка беше изнесен и со возило на Брза Помош и полициска придружба замина од Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција.

Медицинската екипа пристигна во Обвинителството дваестина минути по доаѓањето на Јовановски кој како првоосомничен денеска требаше да дава исказ за „Рекет“, по извршениот увид на доказите.

Тој со полициска придружба беше донсен во Обвинителството од КПУ Затвор-Скопје, каде што издржува мерка притвор.

Освен Јовановски, во случајот „Рекет“ се осомничени и Зоран Милески-Кичеец и поранешната специјална обвинителка Катица Јанева.

МИА/Фото: Боки13/Инстаграм

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Камерата на Телма фати непристојно однесување на полицаец, додека Боки 13 го носат на носилка од Обвинителството

Повикана Брза Помош во Обвинителство, каде што Боки 13 дава исказ

Полицијата го донесе Боки 13 во Обвинителството да даде исказ за „Рекет“

Јавноста не дозна кој се е вплеткан и каде се парите: „Рекет“ пред обвинение

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Притвор од 30 дена за Миле Јанакиески и Кирил Божиновски

Редакција

“Поарно што Хорхе избра пензија наместо враќање на Правен: Твитер го „испраќа“ Иванов

Редакција

Каков имот пријавила поранешната обвинителка, Лиле Стефанова, која ќе ги застапува „Титаник“, „Траекторија“ и „Маџар Телеком“

Редакција