еМагазин
Image default
Македонија

Боки 13 врши увид во доказите против него за случајот „Рекет“

Првоосомничениот Бојан Јовановски (Боки 13) веќе неколку часа врши увид во доказите против него во случајот „Рекет“ во ОЈО за гонење организиран криминал и корупција.

Тој завчера се појави пред обвинителката Вилма Русковска, пред која не даде исказ, барајќи најпрво да се изврши увид во доказите.

Тогаш тој бил информиран дека истрагата за него е завршена, што неговиот адвокат Сашо Дуковски го оцени како преседан во судството.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Обвинителството до адвокатот на Боки 13: Исказ може да се даде и во законскиот утврдениот рок кога се врши увид во доказите

Заврши истрагата за Боки 13, Јанева и Кичеец за „Рекет“ во делот за Камчев

Боки 13 од Русковска дознал дека истрагата за него е завршена и не дал исказ

Фото: Инстаграм/Боки 13

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(АУДИО) „Експлодирааа“ нови „бомби“ со Црвенковски, Спасовски, Фрчковски, Јанкулоска…

Редакција

Дебата на СЕММ: Поинтензивна граѓанска вклученост во медиумската саморегулација

Редакција

Има нов кластер: Четири нови случаи со Ковид-19 во Куманово

Редакција