еМагазин
Image default
Да помогнеме

Борбата за живот на четиригодишната Симона продолжува: Отворен број на Т-Мобиле

Отворен е и телефонски број за донации на Т-Мобиле за Симона Хаџи Тошев (143 424), четиригодишното девојче кое државата ја крена на нозе во собирањето на хуманитарна помош за лекување во странство.

Вчера беше отворен и телефонски број на ВИП  (143 460) за донации за Симона од Штип која има само 4 години и дијагностицирана и е акутна нелимфобластна леукемија.

Исто така, може да донирате и на сметка за донации 270-700044893295, Халк банка, примач: Симона Хаџи Тошев.

Утре на малиот плоштад во Штип се организира хуманитарна забава со почеток во 11 часот.

Заследете го Инстаграм профилот so.srce.za.simona, кој колку повеќе следбеници има толку поскап ќе биде и полесно ќе се продаде за парите да бидат донирани. Инаку, најден е купувач за профилот, кој ќе биде продаден кога ќе достигне 100.000 следачи. Во моментов го следат 93.600.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Отворен телефонски број за донации за малата Симона, а ќе се одржи и хуманитарна забава во Штип

Да помогнеме детето да се спаси: Четиригодишната Симона боледува од акутна нелимфобластна леукемија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Апел за помош: Потребни се уште 15.000 долари за операција на двегодишната Мила

Никола Осило

(Видео) Самохрана мајка на четири деца од Тетово: Моите деца не пробале свеж леб

Редакција

(Фото) Мајката моли за нејзината ќерка Мери: Потребна и е нашата хуманост да стане од инвалидска количка

Редакција