еМагазин
Image default
Локално

Борова шума изгоре во пожар во близина на Ќафасан

На 10.09.2019 во 12.00 часот во Полициска станица Струга било пријавено дека настанал пожар покрај магистрален пат во близина на Граничиот премин „Ќафасан“, при што горела борова шума, информира МВР.

Пожарот бил изгаснат од Противпожарната единица од Струга.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нападнати полицајци на кружен тек во Тетово

Никола Осило

Скопје под огнена опсада: Пожар во близина на фабрика за пиротехнички средства во Сопиште

Никола Осило

Претепан скопјанец: Го пронашле во бесознание во близина на диско во Градски парк

Никола Осило