еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

БРАВО: Конфекцијата „Кули“ од Прилеп нуди бесплатна изработка на медицински маски за заштита

Конфекцијата „Кули“ од Прилеп која е финансиски поддржана од Фондот за иновации и технолошки развој, во овој тежок период сака да помогне во националните напори за справување со корона вирусот, информираат од ФИТР.

„Тие нудат помош, односно бесплатна изработка на медицински маски за заштита. Трошоците за работна рака ќе бидат комплетно на нивен товар, а од компанијата напоменуваат и дека можат да сносат и дел од трошоците за снабдување на основниот и помошниот материјал за изработка.

Ги молиме компаниите чија дејност е производство на заштитни маски или други соработници со кои заеднички може да се реализира овој процес да го контактираат менаџерот на конфекција „Кули“, Александар Мариновски (070 308 603) со цел воспоставување на соработка од интерес на секој од нас,“ информираат од ФИТР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Филипче: Целта е да ги заштитиме здравствените работници и системот, останете дома

Вкупно 31: Пет нови случаи заболени со корона вирусот, помеѓу нив и медицинскиот персонал од Дебар

Кои се симптомите и како да се заштитите од корона вирусот?

Пекара „Диман“ со бесплатни појадоци за вработените на Инфективната клиника

Убав гест од „Номад“: Бесплатно кафе и сокови за персоналот од Државната болница

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Чешка подготвена за брз старт на преговорите по одобрување на францускиот предлог, велат од МНР

Редакција

Намалување за 32%: За една недела 17 смртни случаи од Ковид-19 од 9 градови

Редакција

(ВО ЖИВО) Прес-конференција за убиството на Вања и Панче

Редакција