еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Британската „Де Ла РУ“ го доби тендерот на Народна банка за набавка на 20.000.000 книжни десетденарки

Народната банка по распишаниот тендер за набавка на книжни пари изработени од полимер со апоенска вредност од 10 денари склучи договор со британската компанија „De La Rue International Limited“ (Де Ла Ру Интернешнл Лимитид“.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ: 59.717.988 денари или околу 971.000 евра.

Предмет на набавката се 20.000.000 парчиња десетденарки.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Француска компанија го доби тендерот на Народна банка за набавка на 15 милиони 500-денарки

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Патничките возови нема да сообраќаат за викенд

Редакција

Обвинителот Ристеми на судењето за „Рекет“: Јанева побара да не го „замрзнам“ станот на Главчев во случајот „Поштенска Банка”

Редакција

Нови две деца и еден возрасен со мали сипаници, досега хоспитализирани 26 лица

Редакција