еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Бројчаникот за украдените пари на Порта Македонија поставен на дивоградба

Бројчаникот за украдените пари од претходната власт, донација на премиерот Зоран Заев е поставен на дивоградба.

Имено, пред извесен период од работната група за анализа на мега проектот „Скопје 2014“, посочија дека спомениците „Воин на коњ“ и Порта Македонија се дивоградби и порачаа дека тие треба да бидат или отстранети или легализирани.

Од таму посочија дека процедурата за градење на Порта Македонија била незаконска уште на самиот старт.

Заев, а како што објави еМагазин, за бројчаникот платил 7.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Црногорскиот премиер Марковиќ: Македонија требаше да се грижи да не побегне Груевски

Редакција

Апелација ја укина пресудата за Ѓоко Поповски за „Триста„ на СЈО: Случајот вратен на повторно судење

Редакција

Владата купува протоколарен материјал за 1,2 милиони денари

Никола Осило