еМагазин
Image default
Да помогнеме

Бројката на уметници кои ќе донираат дела за помош во Грција се искачи на 50

Графичкиот дизајнер Зоран Кардула објави дека до сега 50 уметници одговориле на повикот да донираат свои дела за помош на настраданите во пожарот во Грција.

Останале уште неколку дена за уметниците да можат да се вклучат во оваа акција.

Оние кои се вклучија во акцијата, објавија и кои дела ќе ги донираат, а Кардула се надева дека ќе се собере солидна колекција.

Фото: Фејсбук-профил на Зоран Кардула

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

25 уметници потврдиле донација на дела за помош на настраданите во пожарот во Грција

За еден ден, 16 уметници ја потврдиле својата донација на дела за помош на настраданите во пожарот во Грција

Уметниците ќе донираат уметнички слики за помош во Грција

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Хуманитарна акција за собирање на храна низ целата држава: Што и каде може да донирате

Редакција

„Виз Ер“ скопски маратон преку партнерство со GivenGain цели кон поддршка на оние кои им треба помош

Редакција

На двегодишниот Виктор му требаме за да може да се лекува во Виена

Редакција