еМагазин
Image default
Свет ТОП СТОРИИ

Бројот на починати од корона вирусот во Кина достигна 1.665 лица

Бројот на починати од епидемијата на Ковид-19 во Кина синоќа достигна 1.665 лица, што е за 142 повеќе од претходниот ден, соопшти денеска националната комисија за здравство на земјата.

Бројот на нови смртни случаи во централната кинеска провинција Хубеи од епидемијата на новиот коронавирус вчера се зголеми за 139.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Се што треба да знаете за коронавирусот: Едукативно видео на Светската здравствена организација

Претходно беа потврдени само три смртни случаи надвор од континентална Кина – во Хонг Конг, Јапонија и на Филипините.

Низ цела Кина вчера имаше и нови потврдени инфекции.

Вкупниот број на заразени досега достигна 68.500 луѓе.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Суперпренесувачи го шират коронавирусот низ светот

МИА/Фото: Фото: Darley Shen/Reuters

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Династијата Мицотакис цел век ја ткае историјата на Грција

Никола Осило

Пендаровски, Димитров или Спасовски: Кој ќе биде заеднички кандидат на СДСМ и ДУИ за претседател

Редакција

Нови снимки од ПИ мерките за „Рекет“: Боки-13 и Кичеец биле снимани во „Воденица“ и „Интермецо“

Редакција