еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Голема трагедија: Бројот на загинати во сообраќајката на патот Скопје-Тетово е 13

Во сообраќајната несреќа што се случи во близината на селото Ласкарци на патот Скопје- Тетово загинаа 13 лица, соопшти министерот за здравство, Венко Филипче.

Седум лица починале на лице место, а пет во болниците.

Има и голем број на повредени, дел во критична состојба.

Неофицијално во автобусот патувале 50 лица.

Автобусот патувал за Гостивар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Помеѓу загинатите и син на пратеник на СДСМ од Гостивар

(Фото) Листа на имиња на повредените во трагичната несреќа, скопјани се нудат за помош на нивните роднини

Шоферот е во стабилна состојба, најголем дел од загинатите се од Гостивар

(ВИДЕО) Неофицијално: Во сообраќајка кај Тетово загинаа најмалку пет лица

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Лизгалиште во Мадрид претворено во мртовечница

Редакција

Поголема плата сакаат и 81.000 граѓани со блокирани сметки

Никола Осило

Радев бара „црвени линии“: Македонската евроинтеграција не може да биде на сметка на Бугарија

Никола Осило