еМагазин
Image default
Балкан ТОП СТОРИИ

Бројот на жртви од невремето на Халкидики порасна на седум лица

Хеликоптер на грчката воена морнарица во 13 часот и 35 минути по локално време лоцираше беживотно тело во морскиот дел на Неа Каликратиа на Халкидики, јави дописничката на МИА од Атина.

Се уште нема информации дали станува збор за телото на исчезнатиот рибар по кој потрагата започна вчера попладне околу 18 часот.

Со лоцирањето на безживотното тело, бројот на жртвите од невремето на Халкидики се искачи на седум лица. 

МИА/Фото: thestival.gr

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вознемирувачки видеа од моментот на невремето на Халкидики

(Видео+фото) Најмалку шест жртви, меѓу кои и две деца во невреме на Халкидики

(Вознемирувачко видео) Невреме во северна Грција: Стравична молња „фатена“ со мобилен во Солун

(ВИДЕО) Од МНР велат дека досега нема информации за настрадани македонски државјани во невремето на Халкидики

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тимчо Муцунски: Треба јасно и недвосмислено да признаеме каде згреши ВМРО-ДПМНЕ во минатото

Петре Димитров

Грција ќе гради мега луксузен ресорт од 420 милиони евра на Пелопонез

Редакција

Британски туристи шест дена поминаа 230 километри во јавање коњи на Галичник

Силвана Жежова