еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Бугарската „Соларпро холдинг“ го доби тендерот на Градски паркинг – Скопје за набавка на струја вреден 61.000 евра

ЈП Градски Паркинг – Скопје по распишаниот тендер за набавка на електрична енергија склучи договор со „Соларпро холдинг“ АД Софија Р.Бугарија – подружница во Македонија.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 3.797.897 денари или околу 61.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугарската „Соларпро холдинг“ го доби тендерот на Фондот за здравство за набавка на струја

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Создаден во 1949 година: Што пишува во договорот за членство во НАТО?

Редакција

ПОРТРЕТ: Рашела Мизрахи, биохемичарката која стана министерка за труд и социјална политика

Редакција

„Мира Дизел во два дена си го вработи синот, братот и си го унапреди мажот„: “Завидлизам“ на Заев, хит на Твитер

Редакција