еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Бугарската „Соларпро холдинг“ го доби тендерот на Универзитетот „Св.Кирил и Методиј“ за набавка на струја вреден 607.000 евра

Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ – Ректорат по распишаниот тендер за набавка и испорака на електрична енергија од лиценциран снабдувач склучи договор со „Соларпро холдинг“ од Софија, Р.Бугарија – подружница во земјава.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 37.335.200 денари или околу 607.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугарската „Соларпро холдинг“ го доби тендерот на Градски паркинг – Скопје за набавка на струја вреден 61.000 евра

Бугарската „Соларпро холдинг“ го доби тендерот на Фондот за здравство за набавка на струја

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Скопски „6 Мај“ купи акции во Фустеларко Борец од Битола

Редакција

(ВИДЕО) Вo Њујорк почна судењето против Ел Чапо кој го водеше најголемиот наркокартел во светот

Редакција

На лицитација деловен простор на „Авиоимпекс“ на улица „Македонија“ проценет на 308.000 евра

Никола Осило