еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Буквално никој не верува дека Сашо Мијалков ќе лежи и ден од тие три години затвор“: Твитер за пресудата за Мијалков

Првата пресуда за случај на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), за поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков, кој доби затворска казна од три години, предизвика низа реакции во јавноста и на социјалните мрежи.

Реакции на социјалните мрежи има и за затворската казна од три години и два месеци за лидерот на ДПА, Мендух Тачи, за истиот случај.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ибраими: Нема да бегам, тука сум роден, тука живеам и тука ќе умрам

Мијалков: Стилот на моето живеење не е бегањето

Сашо Мијалков и Бедредин Ибраими одат во притвор

Три години затвор за Мијалков, за Тачи три години и два месеци

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бугарскиот вицепремиер Каракачанов: Скопје не сака да признае дека Гоце Делчев е Бугарин

Редакција

Што пишува во биографијата на новиот претседател на Советот на јавни обвинители, Ацо Колевски

Редакција

По розата од Цацко и метлата од Дац: „Дигитрон“ следен подарок за Заев?

Никола Осило