еМагазин

Рубрика: БАШ НИ Е ЌЕФ

БАШ НИ Е ЌЕФ

НЛБ Банка со промотивна кампања за кредитите за физички лица

Редакција
НЛБ Банка води промотивна кампања за сите кредити за физички лица до 31.08.2020 година. Во рамки на кампањата сите кредити се нудат без трошоци за...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Групацијата Новоматик во Македонија и АПЕКС изминатиот период донираа медицинска опрема во износ од 200.000 евра

Редакција
Во овој исклучително тежок период за граѓаните на нашата држава, како и за институциите кои се соочуваат со ефектите од пандемијата од Ковид-19, групацијата Новоматик...
БАШ НИ Е ЌЕФ

41. Издание на „Браќа Манаки“: Соодветно ќе се одбележи, иако нема да се одржи на традиционален начин

Редакција
На последното собрание на ДФРМ, беше ре-избрана Гена Теодосиевска за директор на ИФФК „Браќа Манаки”, а мандатот според Статутот на ДФРМ важи за следните две...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Казино „Фламинго“ хотел Гевгелија донираше дезинфекциски средства од 20.000 евра на ЈЗУ Општа Болница Гевгелија

Редакција
Казино „Фламинго“ Хотел Гевгелија, членка на Групацијата НОВОМАТИК во Македонија додели донација со дезинфикциони средства во износ од 20.000 на ЈЗУ Општа Болница во Гевгелија,...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

еМагазин доби пофалница на конкурсот за најдобри новинарски трудови за Ковид-19 на СЕММ

Редакција
Советот за етика во медиумите (СЕММ) денеска, преку видео-обраќање на Фејсбук, ги соопшти наградите од конкурсот за најдобри новинарски трудови поврзани со известувањето за пандемијата...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Автомат клубовите „Адмирал“ донираа медицинска опрема вредна 20.000 евра на Општата болница во Гостивар

Редакција
Во ова неизвесно време кога сите се трудиме да го зачуваме нашето здравје и здравјето на нашите најмили, кога здравствените работници и сите здравствени институции...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Автомат клубовите „Астра“ донираа медицинска опрема вредна 20.000 евра на Општата болница во Охрид

Редакција
ЈЗУ Општата болница во Охрид доби 10 електрични кревети како донација, во износ од 20.000 евра од автомат клубовите „Астра“. Оваа донација е дел од ...
БАШ НИ Е ЌЕФ

„ХТЛ Македонија“ донираше медицинска опрема во вредност од 20.000 евра на ГОБ „8-ми септември“ во Скопје

Редакција
Хуманитарната акција на компанијата „ХТЛ Македонија“, членка на Групацијата „Новоматик“ во Македонија е на самиот крај. „ХТЛ Македонија“ донираше дезинфикциони средства во износ од 20.000...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Подвиг за почит: Сања Николовска Најдовски 19 пати едноподруго се искачи од Средно Водно до Врвот

Редакција
Сања Николовска Најдовски е првата жена во Македонија која што успеа да го заврши предизвикот „еверестинг“ качувајќи го Средно Водно – Врв 19 пати со...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Спасени три младенчиња волци

Редакција
Здружение за заштита на животни „Анима Мунди“, со помош на Државниот инспекторат за ловство, спаси три младенчиња волци. – Среќата не може да се опише кога ќе се спаси...