еМагазин

Рубрика: БАШ НИ Е ЌЕФ

БАШ НИ Е ЌЕФ

650 деца и млади од 10 земји ќе се дружат и ќе учат на „Џифони Македонија“

Редакција
Седмото издание на Филмскиот фестивал за млади „Џифони Македонија“ ќе се одржи од 12 до 17 октомври на повеќе локации во Скопје. Шестдневната програма ќе
БАШ НИ Е ЌЕФ

Mеѓународната конференција „Жени во индустријата“ – родова еднаквост за поголем развој

Редакција
Под мотото „Здружени лидери за унапредување на родовата еднаквост“, во Скопје започна дводневната меѓународна конференција „Жени во индустријата“, на која домашни и странски експерти од
БАШ НИ Е ЌЕФ

Еуростандард Банка ја воведува првата припејд подарок-картичка на нашиот пазар

Редакција
За прв пат во земјата, Еуростандард Банка АД Скопје воведува нова Mastercard PrePaid подарок-картичка која со своите карактеристики и можности е уникатна и единствена картичка
БАШ НИ Е ЌЕФ

Каде јадат шампионите на РК Вардар?

Редакција
Долгогодишните пријатели Бистро бар Барбакан и Ракометниот клуб Вардар отвораат ново заедничко поглавје во клупската историја на препознатливиот гурмански бренд и македонскиот ракометен гигант. Барбакан
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Нова книжарница на ТРИ во Скопје

Редакција
Издавачки центар ТРИ најавува отворање на уште една книжарница во центарот на градот, овој пат во Трговскиот центар Зебра во Капиштец. Познати по одличниот избор
БАШ НИ Е ЌЕФ

Уникатоста на „вранецот“ ги отвора вратите на македонското вино кон светските вински пазари

Редакција
Винската сорта „вранец“ е нераскинлив дел од винскиот идентитет на земјава, но и на целиот регион. Уникатноста на оваа автохтона сорта, неjзините карактеристики и потенцијал
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Рестораните треба да го следат примерот на Етно гостилница „Три“: Прометот уплатен за лекување на Сандра

Редакција
Популарниот ресторан во Крива Паланка Етно гостилница „Три“ информираше дека прометот го уплатиле за лекување на Сандра Ангеловска, за која „еМагазин“ упати апел за собирање
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Дрогериите dm подаруваат бесплатна промена на изгледот

Редакција
Дрогериите dm на сите заинтересирани им подаруваат бесплатна промена на изгледот со помош на најдобрите брендови шминка и под водство на реномирани мејк-ап артисти, на големиот настан кој ќе се
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Археолошкиот музеј осветлен во розева боја, во знак на поддршка и подигнување на свеста за рак на дојка

Редакција
Зградата на Археолошкиот музеј цел октомври ќе биде осветлена во розева боја. „Октомври е Светски месец за борба против рак на дојката, по тој повод
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Сара Џесика Паркер за „Медена земја“: Никогаш нема да ја заборавам Атиџе

Редакција
Познатата актерка Сара Џесика Паркер на својот Инстаграм профил со пофални зборови за македонскиот документарец „Медена земја“. „Медена земја“ е неверојатна, визуелено зачудувачка, епска, а