еМагазин

Рубрика: БАШ НИ Е ЌЕФ

БАШ НИ Е ЌЕФ

Лабораторијата на ЈП Водовод и канализација – Скопје е првата за тестирање која ги исполнува новите услови од стандардот ИСО 17025:2018

Редакција
Центарот за санитарна контрола изврши акредитирање на својата работа согласно стандардот ИСО 17025 кој го регулира лабораториското работење и земањето на примероци за анализа. Лабораториите
БАШ НИ Е ЌЕФ

Пет пати поголеми, пет дена забава – петти роденден на Капитол мол од 12 до 16 декември

Редакција
Капитол мол веќе 5 години го исполнува срцето на Аеродром. Во тие 60 месеци или 240 недели, десетици илјади посетители го обликуваа самиот центар во
БАШ НИ Е ЌЕФ

Благој Веселинов е меѓу десетте најдобри млади европски актери на Берлинскиот филмски фестивал

Редакција
Македонскиот актер, Благој Веселинов е официјален учесник во програмата „Shooting Stars“ или „Европски филмски ѕвезди“ на претстојното 69 издание на престижниот Берлински филмски фестивал 2019.
БАШ НИ Е ЌЕФ

Credissimo со број 1 клиентска услуга во онлајн кредитирањето и уште многу новогодишни изненадувања

Редакција
Со титулата „Најдобра услуга“ помеѓу компаниите за брзи кредити се здоби Credissimo, само две години откако официјално ја започна својата дејност во Македонија. Истражувањето за
БАШ НИ Е ЌЕФ

Шеесетина македонски средношколци ги решаваа проблемите на ЕУ во улога на членови на Европскиот парламент

Редакција
Како криптовалутите влијаат на европскиот пазар, функционирањето на фармацевтскиот пазар, како да се реструктуира европската помош за земји во развој, инклузивност и нови модели на
БАШ НИ Е ЌЕФ

Марина Костова и Емин Аземи добитници на годинашната награда „Мито Хаџи Василев – Јасмин”

Редакција
Новинарката Марина Костова и Емин Аземи се добитници на годинашната државната награда „Мито Хаџи Василев – Јасмин”. На Костова ќе и се додели наградата за
БАШ НИ Е ЌЕФ

За прв пат, на Маврово ќе се скија и по вештачки снег

Редакција
Најголемиот зимски туристички центар, годинава сезоната ќе ја започне со новитет што е единствен од ваков вид во земјава. Љубителите на скијањето и рекреацијата ќе
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Видео) Едукација за Другаризација – во недела, 16.12.2018, совети за тоа како да се намали врсничкото насилство

Редакција
Дојде моментот за пронаоѓање на методи за тоа како да се намали врсничкото насилство. Се покануваат сите заинтересирани, млади и возрасни, во недела, 16.12.2018, во
БАШ НИ Е ЌЕФ

До крајот на годината, 60 отсто од децата извадени од институциите

Редакција
На Меѓународниот ден на човекови права, Министерството за труд и социјална политика известува дека амбициозниот план-ниту едно дете под 18 години во Македонија да не
БАШ НИ Е ЌЕФ

Бидете горди на себе со Lisca: Уште 6 дена до крајот на наградната игра #ProudToBeMe на Lisca

Редакција
„Животот е прекрасен! Ако одвоиме време за себе и своите најблиски, ако сме свесни дека сме прекрасни баш такви какви што сме. Затоа во месеците