еМагазин

Рубрика: БАШ НИ Е ЌЕФ

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Повлечена забраната за прикажување на филмот „Ругање со Христос“

Редакција
Филмот „Ругање со Христос“ на режисерот Јани Бојаџи, чиј татко беше уапсен на денот на премиерата во Скопје, ќе може да се прикажува во киносалите
БАШ НИ Е ЌЕФ

„Преспав“ не спие – започна снимањето на третата сезона

Редакција
Трета сезона од серијата „Преспав“ ќе остави културен печат и колективно сеќавање за едно многу важно време. Започна снимањето на третата сезона на ситкомот „Преспав“
БАШ НИ Е ЌЕФ

Се отвори првото специјализирано училиште за ментална аритметика во Македонија – „Малац Генијалац“

Редакција
Во Македонија се отвори училиште за ментална аритметика- нова модерна метода која е тренд низ светот и преку која се постигнува целосен потенцијал на мозокот.
БАШ НИ Е ЌЕФ

JСП со нови линии за Саемот за мебел: Еве го возниот ред и трасата на движење

Редакција
Од денеска до недела (14.10.2018 година), во редовниот линиски превоз ќе бидат вклучени две привремени линии кои ќе сообраќаат до СЦ „Борис Трајковски“. Станува збор
БАШ НИ Е ЌЕФ

Почна Саемот на мебел 2018

Редакција
На нова локација, комплекс ВИП Арена Борис Трајковски од денес па до 14. октомври ќе се одржува 44. издание на Саем на Мебел 2018. Повеќе
БАШ НИ Е ЌЕФ

Можноста за ексклузивен тренинг од проф. д-р. Сем Вакнин во Скопје подостапна како никогаш досега

Редакција
Асоцијацијата на менаџери на Македонија со гордост го најавува ексклузивниот тренинг за бихејвиористички техники на продажба со проф. д-р. Сем Вакнин. Тој за сите заинтересирани
БАШ НИ Е ЌЕФ

Договори за месечен надомест за практикантска работа за учениците од ЕВН паралелката

Редакција
Учениците во втора година кои се дел од специјалната ЕВН паралелка во СЕТУ „Михајло Пупин“ од Скопје добија договори за месечен надомест. Надоместокот ќе им
БАШ НИ Е ЌЕФ

MyKi Pet уред за лесно лоцираље на домашните миленици

Редакција
Телекомуникациската компанија Vip ја збогатува својата понуда со уште еден уникатен уред, овојпат наменет и дизајниран за домашните миленици. MyKi Pet уредот достапен ексклузивно преку
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) „Skopje Run 10K“ го исполни Скопје со позитивна енергија

Никола Осило
За само две години Skopje Run 10K успеа да го поттикне трчањето и во овој период од годината. Тоа беше очигледно и од бројот на
БАШ НИ Е ЌЕФ

Архимандрит Партениј во Бугарија ја доби наградата „Европски граѓанин“

Редакција
На Игуменот на Бигорскиот манастир архимандрит Партениј денеска му беше дадена наградата „Европски граѓанин“ во Народното собрание на Бугарија.На церемонијата присуствуваа претседателот на бугарскиот Парламент