еМагазин

Рубрика: БАШ НИ Е ЌЕФ

БАШ НИ Е ЌЕФ

Ново Битолско екстра кравјо кисело млеко

Редакција
Најголемиот производител на млеко и млечни производи во Македонија – Бимилк го збогатува своето портфолио на кисело-млечни производи со уште еден освежителен вкус за сите
БАШ НИ Е ЌЕФ

Ќе се повтори ли минатогодишна магија на Мала Италија патува?!

Редакција
Пред една година Скопје се прелеа во место на совршено уживање со атмосферата на шпанската, италијанската и француската култура преку најпознатите канцони, шансони и шпански
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Сапунот „Фамилијарно пакување“ од македонската фирма ФЕДОР со Брајова азбука

Редакција
Сапунот „Фамилијарно пакување” од ФЕДОР е првиот козметички производ во Македонија со натпис со Брајова азбука за помош на луѓето со оштетен вид. „ФЕДОР е
БАШ НИ Е ЌЕФ

Пет нови интернационални награди за „Тиквеш“ и „Домен Лепово“

Редакција
Вината на Винарската визба „Тиквеш“ и „Домен Лепово“ освоија пет високи награди на меѓународни специјализирани вински натпревари кои се одржаа во текот на месец јули
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Царовска: Сите 25 деца од ЈУ „25 Мај“ од денеска ќе живеат во мали групни домови

Редакција
Сите 25 деца од ЈУ за згрижување деца со воспитно социјални проблеми „25 Мај“ од денеска ќе живеат во мали групни домови. „Подготвена е нова
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) По Дебар Маало и Капиштец си доби шарена зграда

Редакција
Улица Козара во Капиштец ќе биде разубавена со шарена зграда насловена „Магична шума“. Инвеститор е градежната компанија „Линеа“, која ја изгради една од најпознатите згради
БАШ НИ Е ЌЕФ

Град Скопје ќе помогне со два милиони денари за настраданите во пожарот во Атина

Редакција
Советот на Град Скопје на втората вонредна седница едногласно ја донесе Одлуката за давање на парична помош на настраданите во катастрофалните пожари во Грција. Со
БАШ НИ Е ЌЕФ

Фотографија на Атанасовски на листата на АФП за одбележување на 2018 година

Редакција
Фотографија на македонскиот фоторепортер Роберт Атанасовски се најде на листата на фотографии кои ќе ја одбележат 2018 година, во организација на компанијата „Никон“ и новинската агенција „Франс
БАШ НИ Е ЌЕФ

Започна Летното бизнис патување за млади професионалци од дијаспората, се запознаа со работата на „Алкалоид“

Редакција
На 14-ти јули со посета на традиционалната Галичка свадба, заедно со претставници на Македонскиот центар за меѓународна соработка и Birthright Macedonia, започна третото издание на
БАШ НИ Е ЌЕФ

На Оревче денеска почнува првиот Филмски фестивал на плажа

Редакција
Првото издание на „Beach Film Festival” кое ќе се одржува од денеска до недела во Охрид свечено ќе го отвори хрватскиот филм „Осмиот комесар“. Филмот