еМагазин

Рубрика: БАШ НИ Е ЌЕФ

БАШ НИ Е ЌЕФ

Се поголем број на луѓе ја користат жичарницата, лани продадени 166.791 билети

Редакција
Жичарницата, со која стопанисува ЈСП „Скопје“, успешно ја заврши 2018 година. Утврден е зголемен број на продадени билети и приход во споредба со 2017 година....
БАШ НИ Е ЌЕФ

Инфлуенсери: Нова маркетинг „алатка“ на компаниите

Редакција
Менаџери во истакнати компании од областа на маркетингот и комуникациите од Адриатик регионот, ПР експерти, ТВ лица и инфлуенсери ги споделија своите знаења и искуства...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Во Скопје Женски приказни со предавачи од Чикаго на тема Soft Landing & Community Building

Редакција
Дали сте подготвени да чуете уште едни Женски приказни на тема Soft Landing & Community Building? Специјалните предавачи на трeтиот настан од втората сезона се...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Моќен спој на две вистински легенди: Влатко Стефановски и BMW Серија 3

Редакција
Поатрактивен од било кога, новиот BMW Серија 3 седан ја доживеа својата македонска премиера. Компанијата М Кар, ја претстави седмата генерација на спортскиот седан. Зрачејќи...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Ивана Кнез со сензуална лимитирана колекција за роденденот

Редакција
Ивана Кнез за сите љубители на модата за својот роденден 2 aприл ќе ја претстави својата лимитирана колекција преку која пренесува порака да се надминете...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Осудени лица од КПУ Затвор Скопје со уверенија за успешно завршена стручна обука

Редакција
Во изминатиот период во КПУ Затвор Скопје со поддршка на Управата за извршување на санкции, а во соработка со програмата за развој на Обединетите Нации...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Отворен првиот контакт центар за глуви и наглуви

Редакција
Денеска стартуваше со работа првиот контакт центар за глуви и наглуви лица кој што е дел од програмата на Сојузот на глуви и наглуви лица...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Жител на Тетово „заработил“ 162.586 евра од игри на среќа

Редакција
Највисоката добивка од лото, обложување, казино и учество во наградни игри, односно пријавен вкупен бруто приход од игри на среќа е жител на Тетово кој...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Инфлуенсер маркетинг – нови можности и предизвици за  комуникациската индустрија

Редакција
Влијанието на личноста во современиот начин на живеење станува вистински предизивик во начинот на комуницирање. Феноментот „инфлуенсер“ и неговата моќ да пренесе важни пораки кон...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Успешен завршеток на четвртата хуманитарна трка за деца со Даунов синдром

Редакција
Пешачките патеки во градскиот парк во Скопје вчера беа претворени во атлетичарски патеки по кои децата со Даунов синдром и нивните другарчиња трчаа со цел...