еМагазин

Рубрика: Да помогнеме

Да помогнеме

Вклучете се: Хуманитарна акција за настраданите во пожарите во Грција во Нано бар

Петре Димитров
Од денеска сите граѓани кои сакаат да им помогнат на настраданите во катастрофалните пожари во Грција, ќе може да го направат тоа во Нано бар
Да помогнеме

Хотел Македонија-Макоил од Стар Дојран повторно понуди бесплатно сместување за деца со посебни потреби и социјално загорозени деца

Како и минатата година, и оваа Хотел Македонија-Макоил од Стар Дојран се вклучи во акцијата покрената преку Фејсбук групата Хумано детско другарување, за бесплатно сместување на деца
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Вклучете се во акцијата за бесплатно сместување и активности за социјално загрозени деца, деца со посебни потреби и деца на самохрани родители

И оваа година продолжува акцијата за бесплатно сместувања во туристичките места низ Македонија, за деца со посебни потреби, социјално загрозени деца и деца на самохрани родители, кои се
Да помогнеме

Стефан: Потребни ми се уште 12.000 евра да заминам на операција во Русија

Редакција
Стефан Ивановиќ (30) боледува од церебрална парализа, резултирани спазми на долните екстремитети, отежнато одење. „Живеам со самохрана мајка исконтактирав со клиниката „Неуровита“ во Москва добив одговор дека
Да помогнеме

Дедо изгубил внук, детето е во Полициска станица во Прилеп се бараат родителите

Редакција
На социјалните мрежи се шири апел за пронаоѓање на дедотот или на родителите на дете од Валандово, кое се изгубило во Прилеп. „Пронајдено е мало
Да помогнеме

Главинчевски пет години е во количка, потребни се средства за да застане на нозе

Редакција
Кире Главинчевски (30) од Битола е татко на едно дете и сопруг, кој во 2013 година доживеа несреќа при скок во вода и од тогаш
Да помогнеме

Потребни се тромбоцити од крвна група 0+

Редакција
На социјалните мрежи се шири апел за потребна крвна група 0+. „Ве молам, секој што е крвна група 0+ и што сака да дарува утре
Да помогнеме

Да помогнеме со мала донација, да спасиме еден детски живот

Редакција
Осум деца имаат потреба од неопходна помош за лекување и за сите нив, Фондацијата „Допир“ организира заедничка хуманитарна акција за која детално можете да се
Да помогнеме

14-годишниот Дарио е со парализа на десната нога, потребни се средства за третман со матични клетки во Грција

Редакција
Семејството Павлови од Кочани ги моли сите хумани граѓани ако се во можност да донираат за помош на 14-годишниот Дарио чиј живот одеднаш се сменил
Да помогнеме

Потребни се лупи за Давид и Катерина кои имаат оштетен вид

Редакција
Десетгодишниот Давид и 13-годишната Катерина Рујковски имаат оштетен вид и за да можат да го завршат своето образование нормално, потребни им се специјални ТВ лупи