еМагазин

Рубрика: Локално

Локално

(Фото) Луѓе си ги шампонираат косите во водите на Охридско Езеро

Редакција
Викендов на социјалните мрежи се појави фотографија на која се гледа дека луѓе си ги шампонираат косите во водите на Охридско Езеро. Фотографијата е направена од
Локално

Гледајте ги вечерва на Плоштад, затемнувањето на Месечината и Марс најблиску до Земјата

Редакција
Денеска ќе биде многу интересен ден за набљудување на ноќното небо. Во тек на истата вечер, ќе имаме можност да набљудуваме два исклучително ретки астрономски
Локално

17-годишно момче повредено со нож при тепачка во автобус

Редакција
Во Секторот за внатрешни работи Скопје, вчера околу 23:15 часот било пријавено дека во автобус на ЈСП бр.22, кој сообраќал на релација Центар –Волково, во
Локално

Трагедија: Кај Романовце загина семејство по удар на воз во нивниот автомобил

Редакција
Воз удри во автомобил на железиничкиот премин во кумановското село Романовце, во кој загинале тројца членови на семејство. Според МВР, несреќата се случила во 11.45
Локално

Се обидел да раздвои малолетници во тепачка, па го расекле со нож

Редакција
Ј.Ц.(46) вчера во 15:05 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје пријавил дека дента околу 14:55 часот на улицата „Горно Лисиче“ при излегување од гостилницата
Локално

Рибар пронашол безживотно тело во водите на Дебарско Езеро

Редакција
Денеска во 06,30 часот било пријавено дека во водите на Дебарско Езеро од страна на рибар, пронајдено било телото на Ј.К. (54) од Дебар, кој
Локално

Прилепчанец пронајден мртов во својот автомобил

Редакција
На 20.07.2018 година околу 18,30 часот било пријавено дека во атарот на с.Беловодица-Прилеп на место викано „Дујгас“ во патничко моторно возило „Тојота“ со прилепски регистерски
Локално

Запалениот автомобил во Скопје Север бил на стилистот Арменд Рамадани

Редакција
Запалениот автомобил во Скопје Север, бил на стилистот Арменд Рамадани. Имено, утринава во 03,40 часот телефонски во Секторот за внатреши работи Скопје било пријавено дека на
Локално

Приведени 33 танчерки во пет објекти во Тетово и Гостивар

Редакција
На 20/21.07.2018 година во времето од 22 до 4 часот од страна на полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово беше спроведена акциска контрола
Локално

Автобуси на ЈСП ќе возат по специјална рута на локации кои имаат симболика со катастрофалниот земјотрес

Редакција
ЈСП и ЈСП Турс ќе се вклучат во одбележувањето на 55-годишнината од катастрофалниот земјотрес во 1963 година. Во рамки на „Зборува Скопје“, ЈСП Турс организира