еМагазин

Рубрика: Локално

Локално

Фотографии од личен профил на Фејсбук користел за креирање лажни профили

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против А.Х.(27) од Гостивар за сторено кривично дело „злоупотреба на лични податоци“, информира МВР. Во периодот
Локално

Драма во Аеродром: Нападнат пар и еден родител

Никола Осило
На 09.09.2018 година во 09.30 часот во Полициската станица Аеродром, М.Ј.(21) од Скопје пријавил дека истиот ден во 03.00 часот во млечен ресторан на булевар
Локално

Фрлил ќеса со марихуана пред полицајци и се дал во бегство

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Р.Б.(21) од село Горенци, Дебарца за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет
Локално

Затвореник од Штип му продавал марихуана на колега

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против М.А.(34) од Штип за сторено кривично дело ,,неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги,
Локално

Со пиштол ограбен таксист на „Илинденска“

Никола Осило
На 09.09.2018 година околу 08.00 часот на булевар „Илинден“ во Скопје, две непознати лица извршиле разбојништво над Г.Н.(49) од Скопје,информира МВР. Додека вршел такси дејност
Локално

Измамен Охриѓанец: Дал капар од милиони денари за куќа во Германија што никогаш не ја видел

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Охрид поднесе кривична пријава против М.С.(43) од струшкото село Лабуништа поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“, информира
Локално

Контролор на ЈСП навредувал и физички нападнал патник

Никола Осило
На 09.09.2018 година во 11.00 часот во Полициската станица Драчево, Г.М.(56) од село Марино, скопско, пријавил дека истиот ден во 07.20 часот во автобус на
Локално

Охриѓанец пронајден починат на работното место

Никола Осило
На 09.09.2018 година во 21.34 часот во Полициската станица Охрид, вработен во „Телеком“-Охрид, пријавил дека на влез во објектот на „Македонски Телеком“ на ул.„Партизанска“ бил
Локално

Повредено момче во пекара во Скопје

Редакција
Дваесет и едногодишниот Б.И. е повреден еден час по полноќ откако количката со која влегол во лифт во пекарата на „Груица Војвода“ во Скопје, а во
Локално

Момче од Слатино загина во сообраќајна несреќа

Редакција
На 08.09.2018 година во 17,10 часот пријавено е дека на магистралниот пат Прилеп – Градско, во близина на село Плетвар се случила сообраќајна незгода помеѓу