еМагазин

Рубрика: Локално

Локално

Во Прилеп се подготвуваат 70.000 посни сарми за прославата на „Св.Никола“

Редакција
Со традиционалното виткање на речиси 70.000 мали посни сарми, Прилеп ги почна подготовките за годинашната прослава на патрониот празник на градот – „Свети Никола“. За...
Локално

МВР поднесе кривична пријава против двајца рекетари од Охрид

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Охрид поднесе кривична пријава против А.Ф.(37) и Ж.Р.(28), двајцата од Охрид за сторени кривични дела ,,изнуда” и ,,насилство“, информира МВР. На...
Локално

Жител на Сингилиќ се самозастрелал со пиштол

Никола Осило
На 16.12.2018 година околу 09 часот пријавено е дека  во село Стрима, Липково, во викендица сопственост на А.Д. (36), И.С. од село Сингелиќ се повредил...
Локално

Таксисти во Тетово меѓусебно ќе се „испоубиеле“ за да земат патник

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Тетово поднесе кривична пријава против К.М.(55) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “тешка телесна повреда“ и...
Локално

Несекојдневен случај: Ги нападнале и кршеле бидејќи не им се допаднале цените на производите

Никола Осило
Надвoрешната канцеларија за криминалистички работи  Гостивар поднесе кривична пријава  против Л.Н.(52) од село Дoлна Ѓоновица и Н.Ш.(27) од село Долна Бањица за сторено  кривично дело...
Локално

Лекарка од „Брза помош“ нападната додека интервенирала

Никола Осило
На 16.12.2018 година во 16,10 часот било пријавено дека во село Волково, во двор додека С.М.(53) лекар во Итна медицинска помош била на интервенција и извршувала...
Локално

Две лица под истрага за изнуда, еден осомничен е во бегство

Редакција
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица поради постоење основано сомнение дека сториле кривично дело...
Локално

Поднесено обвинение за венецуелскиот државјанин фатен со дрога на скопскиот аеродром

Редакција
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје 1 Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело –...
Локално

„Мажиште“ од Скопје натепал жена по конфликт за паркинг место

Никола Осило
На 15.12.2018 година во 13.20 часот М.Т.(43) од Скопје пријавила дека околу 12.30 часот на паркинг на улица “Св. Кирил и Методиј” од страна на...
Локално

Драма во Кавадарци: Со секира ограбил обложувалница

Никола Осило
На 15.12.2018 година околу 22,10 часот во Кавадарци во обложувалница на улица „7-ми Септември“ непознат сторител со закана со секира извршил разбојништво и од вработената...