еМагазин

Рубрика: МОЈ СТАВ

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Сите грешки на Владата: Доаѓа ли времето на „новото“ ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски?

Никола Осило
ВМРО-ДПМНЕ почна со мирни протести, кои како што најавуваат од партијата ќе се одржуваат секоја среда и насекаде во Македонија со што се заострува состојбата
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Макрадули проблемот е што тебе не те знаат, Борко Ристовски сите го знаат

Редакција
Заменик министерот за животна средина и просторно планирање, Јани Макрадули, се „потресе„ дека медиумите објавиле дека за време на расправата за аерозагадувањето во Собрание, „дремнал“,
МОЈ СТАВ

Селфи со плакатите на Никола Груевски во Унгарија нов хит меѓу Македонците

Никола Осило
Додека македонските надлежни органи собираат докази за тоа како избегал Никола Груевски по задоцнетата меѓународна потерница и откако Владата побара екстрадиција дури откако тој доби
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Денот кога вест стана дека вицепремиерот Хазби Лика почнал да доаѓа на работа

Никола Осило
Македонија е можеби единствена земја во светот во која меѓу главните вести е онаа дека вицепремиерот за спроведување на рамковниот договор Хазби Лика почнал да
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Трагикомедија: Собранието одлучува за имунитетот на Груевски додека тој ужива азил во Унгарија

Никола Осило
Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања денеска ќе одржи седница на кои ќе се разгледуваат повеќе барања за одредување притвор на Никола Груевски, а
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Како во среден век: Во Косово наместо вештерки, палат српски производи

Редакција
Хистерија во Косово, откако тамошната влада за дури 100 отсто ги зголеми царините на стока од Србија и Босна и Херцеговина, мерка која нема ама баш
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Министре Дураки ич да не жалите, фатете се за работа и заработете си ја платата

Редакција
Министерот за животна средина и просторно планирање, Садула Дураки жали дека не се изразил јасно кога го прашаа за став за најавената тужба за загадувањето
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Шилегов не престанува да не засмејува, Скопје еден од најзагадените градови во Европа кандидат за најзелен европски град

Редакција
Значи ако за нешто го бива скопскиот градоначалник Петре Шилегов, тоа е сигурно неговата „смисла за хумор“. По оџачарите и ваучерот за такси за пијани
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Го знаете овој човек? Министер е и не се „бави“ со нас, ама го плаќаме со 72.621 денари секој месец

Редакција
Министерот за животна средина и просторно планирање, Садула Дураки, кој не се „бави“ со граѓаните, месечно го плаќаме 72.621 денари нето, покажа алатката за отчетност на
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

(Видео) Министерот кој не одржал ниту една прес-конференција за загадувањето и јавно призна дека не се „бави“ со граѓаните

Редакција
Дали знаете кој е министер за животна средина и просторно планирање? Може да се подзамислите и да не Ви текне. Садула Дураки. На граѓaните, кои