еМагазин

Рубрика: МОЈ СТАВ

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Голем удар за Тиранската платформа: Каде беа Албанците за гласањето на референдумот?

Никола Осило
Лидерите на албанските партии во Македонија треба да имаат сериозна причина за загриженост бидејќи референдумот покажа дека и големите општини каде што живеат мнозинство Албанци
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

„За“ или „против“: Неопходно е да се излезе на гласање на референдумот

Никола Осило
Македонските граѓани во изминатиов период се изнаслушаа различни ставови, аргументи и квази-аргументи зошто треба или не треба да се излезе на гласање на претстојниот референдум
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Прашина, дрвја и кровови: Ветрот ги извади гнасотиите на Скопје

Никола Осило
Прашина како да сме во пустина, скршени дрвја, уништени автомобили, паднати кровови. Ова е сликата по вчерашниот краткотраен силен ветер што го зафати Скопје, а
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Уште кралицата Елизабета не дојде да не убеди да излеземе на рефрендумот за името

Редакција
Кој ли се не дојде деновиве во Македонија за да ги убедува граѓаните за да излезат на референдумот за името. Германци, Американци, Холанѓани, Италијанци, Австрици…
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

По влезот во НАТО и ЕУ нема да Ве крадеме

Редакција
По влезот на Македонија во НАТО и ЕУ платите ќе бидат повисоки, земјоделските производи кажи речи сами ќе се продаваат, конечно македонските граѓани ќе користат
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Поделба во ВМРО-ДПМНЕ: Ќе го каже ли Никола Груевски својот став за референдумот?

Никола Осило
Како што се наближува 30 септември, ден кога во Македонија ќе се одржи референдум за прифаќање на Договорот за промена на името на државата во
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Пребројување во ВМРО-ДПМНЕ: Кои се пратениците кои веќе прифатиле уставни измени?

Никола Осило
Се погласни се информациите дека во пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ се веќе обезбедени доволен број пратеници кои ќе ги поддржат уставните измени предвидени со Договорот
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Несаканата бременост на Петре Шилегов

Никола Осило
Сакајќи сликовито да ја објасни фазата на изградба на гасoводот преку сртот на планината Водно, скопскиот градоначалник Петре Шилегов изјави дека власта состојбата со гасоводот
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

„Бојкотирам“ и „За европска Македонија“ треба да им се извинат на граѓаните

Никола Осило
Бетер од избори, не отруја. Ова е главниот коментар на многу македонски граѓани кои во изминатиов период се изложени на ударите од тешката пропагандна машинерија
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Со заплашување нема да се добие излезност на референдумот

Редакција
Ако не излезете да гласате на референдумот за името и не заокружете ЗА, нема ни НАТО, ни ЕУ. Оваа порака секој ден, по неколку пати