еМагазин

Рубрика: МОЈ СТАВ

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Силјановска, Пендаровски, Река: Професорка трка на изборите за претседател

Никола Осило
Како да е трка на факултети, а не избори за претседател е епилогот за досегашната кандидатска листа на која се најдоа Гордана Силјановска-Давкова, која е
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Беса и Алијансата на Албанците со Блерим Река им ги заматија сметките на ДУИ и СДСМ

Никола Осило
Ќе излезат ли СДСМ и ДУИ со кандидат Албанец на претстојните претседателски избори е прашање кое заслужува внимание откако вчера движењето Беса и Алијансата за
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

И Оскарот за најдобар актер во македонското Собрание оди во рацете на…

Редакција
Македонското Собрание станува сериозна конкуренција на продукцијата во Холивуд. Филм, сценарио, актер, глума… се најчестите зборови кои во јавноста и на социјалните мрежи се користат
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Во пресрет на изборите: Нешто смрди во коалицијата меѓу СДСМ и ДУИ

Никола Осило
Како да се власт и опозиција, а не коалициски партнери во Владата се однесуваат деновиве СДСМ и ДУИ, а последна капка во чашата се чини
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

„Апотеоза“ на партиите 

Редакција
Д-р Арбен Таравари  Што е она што го опишува конструктот политичка партија? Можеби, наједноставно, група луѓе кои одлучиле да бидат заедно на поорганизиран начин, бидејќи
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Кој му дозволува на командантот Малишева да си пишува статуси на Фејсбук, нели телефоните се забранети во затвор

Редакција
Мухамед Красниќи познат како командант Малишева стана „ѕвезда“ благодарение на Фејсбук статусите во кои се заканува, објаснува кој ги „натепал“ поранешните министри Миле Јанакиески и
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Морбили, терористи, исчезнати лица: Политички рецепт или нормална параноја?

Никола Осило
Речиси и да нема ден во изминатиов период во кој граѓаните не се изложени на информации кои предизвикуваат стрес и интензивен страв, кој ако трае
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

„Не збори со непознати“, така ги испративме децата утрово на школо

Силвана Жежова
Лекциите „не збори со непознати“, „не оди ако те викаат во кола“, „не застанувај ако некој возрасен сака да те праша нешто“, одамна сум ги
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

По „тепањето“ на Јанакиески и Ристовски: Организирана политичка пресметка или исцениран случај?

Никола Осило
Голем број реакции на социјалните мрежи предизвика вчерашниот инцидент во Затворот Скопје во Шуто Оризари во кој беа физички нападнати поранешните министри Миле Јанакиески и
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Додека СДСМ и ДУИ изберат кандидат за претседател, Силјановска победува

Никола Осило
Во фијаско се претвори конкурсот за претседателски кандидат на СДСМ на кој се пријави единствено амбасадорот Ѓорги Филипов.  Иако општинските организации се уште може да предлагаат