еМагазин

Рубрика: НАША ТЕМА

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавиле членовите на ДИК: Елизабета Постоловска со скромен анкетен лист

Редакција
Во пресрет на референдумот, еМагазин објавува серијал за тоа каков имот пријавиле членовите на Државна изборна комисија (ДИК) до Државната комисија за спречување корупција. Членот
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавиле членовите на ДИК: Целиот имот на Јанаќе Витановски е подарок

Редакција
Во пресрет на референдумот, еМагазин објавува серијал за тоа каков имот пријавиле членовите на Државна изборна комисија (ДИК) до Државната комисија за спречување корупција. Целиот
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавиле членовите на ДИК: Потпреседателката Дитмире Шеху пријавила два стана, ама не кажала чиви се

Редакција
Во пресрет на референдумот, еМагазин објавува серијал за тоа каков имот пријавиле членовите на Државна изборна комисија (ДИК) до Државната комисија за спречување корупција. Дитмире
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавиле членовите на ДИК: Борис Кондарко со сопругата имаат три стана

Редакција
Во пресрет на референдумот, еМагазин објавува серијал за тоа каков имот пријавиле членовите на Државна изборна комисија (ДИК) до Државната комисија за спречување корупција. Борис
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавиле членовите на ДИК: Претседателот Оливер Деркоски и сопругата имаат два стана

Редакција
Во пресрет на референдумот, еМагазин објавува серијал за тоа каков имот пријавиле членовите на Државна изборна комисија (ДИК) до Државната комисија за спречување корупција. Стартуваме
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Што порачаа МПЦ и ИВЗ за референдумот за името

Редакција
До референдумот за името остануваат уште неколку дена, а во меѓувреме секојдневно политичари, јавни личности, но и преставници на црквата јавно ги изнесуваат своите ставови
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Што пишува за уставните измени во договорот за името со Грција

Редакција
Едно од најжешките прашања, на кое јавноста не доби конкретен одговор, во предреферендумската кампања е какви всушност уставни измени следуваат по евентуален успех на престојниот
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Може ли да бидат хакнати резултатите од престојниот референдум за името

Редакција
Пред неколку дена Меѓународниот институт за блискоисточни и балкански студии (ИФИМЕС) од Љубљана, Словенија, објави анализа во која има истражување на јавното мислење за престојниот
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Пред референдумот за името, прочитајте го целиот договор со Грција

Редакција
Анкета направена недодамна покажа дека само 3% од македонските граѓани го прочитале договорот за името со Грција, кој е и дел од прашањето за референдумот
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Твитер“ коментари за Ристиќ: Па и да била пијана, кој нормален може да се соочи со трезна глава со сите ваши/наши ѓубриња?

Редакција
Твитер-заедницата реагира на приведувањето на актерката Ирена Ристиќ, но има и такви кои велат дека законот мора да важи за сите. Ристиќ била приведена пред