еМагазин

Рубрика: НАША ТЕМА

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила специјалната обвинителка Лиле Стефанова

Редакција
еМагазин стартува серијал во кој ќе Ви пренесеме каков имот пријавиле судии и обвинители, актуелни во неколку судски спорови, кои се во фокусот на македонската...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „полуде“ за избришаните снимки од Албанија: „Груевски како Каспер, камера не го фаќа“

Никола Осило
Лавина реакции на социјалните мрежи предизвика информацијата дека биле избришани снимките од безбедносните камери во Албанија од периодот кога експремиерот Никола Груевски пребега за да...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Студентите ја обожаваат: Која е Гордана Силјановска-Давкова, можен кандидат за претседател на државата

Редакција
Триесетина професори, академици, интелектуалци, во отворено писмо ја повикаа професорката на Правниот факултет во Скопје, Гордана Силјановска-Давкова, да се кандидира за претседател на државата на престојните...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил обвинителот на СЈО, Стевчо Донев

Редакција
еМагазин стартува серијал во кој ќе Ви пренесеме каков имот пријавиле судии и обвинители, актуелни во неколку судски спорови, кои се во фокусот на македонската...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „збесна“: „Порано имаше поштари што крадат пензии, сега поштите се „опљачкани“ сосе пензиите“

Никола Осило
Лавина реакции на социјалните мрежи предизвика информацијата дека на 12.000 пензионери не им биле префрлани пари од Фондот за пензиско осигурување во приватните пензиски столбови,...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „зовре“: Лажниот цепелин на Столе може вода да му носи на лажното вакцинирање на Филипче

Никола Осило
Лавина реакции на социјалните мрежи предизвика изјавата на министерот за здравство Венко Филипче дека не ја вакцинирал внкуката со МРП вакцина. Главните забелешки се дека...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Клиниката за детска хирургија останува без еден од најдобрите хирурзи: Чадиковски од 1 февруари во „Жан Митрев“

Редакција
Познатиот детски хирург и специјалист по детска кардиохирургија, Владимир Чадиковски со тимот заминуваат од Клиниката за детска хирургија и од 1 февруари преминуваат во клиниката...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Стани Зелче, ФИРОМ почина“: Твитер за ратификацијата на Договорот од Преспа и во Грција

Редакција
Бројни реакции предизвика ратификувањето на Договорот од Преспа и во грчкиот Парламент, со кој меѓудругото, сега Македонија и официјално го менува името во Република Северна...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер за спомнувањето на Егејците и Мирка Гинова во грчкиот Парламент: „Аман бе Ципрас. Што е следно на сите по еден апартман на Халкидики?“

Редакција
Грчкиот премиер Алексис Ципрас, стана првиот премиер, и воопшто политичар во Грција, кој во грчкиот Парламент зборувал за судбината на Егејците. Тој синоќа во својот...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил обвинителот на СЈО, Гаврил Бубевски

Редакција
еМагазин стартува серијал во кој ќе Ви пренесеме каков имот пријавиле судии и обвинители, актуелни во неколку судски спорови, кои се во фокусот на македонската...