еМагазин

Рубрика: НАША ТЕМА

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Шекеринска, Димитров, Пендаровски и Спасовски „намигнуваат“: Кој ќе биде претседателски кандидат на СДСМ?

Редакција
СДСМ како што изјави нејзиниот лидер Зоран Заев, деновиве го мери рејтингот на десетина можни кандидати за претседател на државата. Но, веќе извесен период неколку...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Влатко Ѓорчев, првиот кандидат за претседател на државата

Редакција
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, официјално е првиот кандидат за претседател на државата и еден од можните кандидати за претседател на ВМРО-ДПМНЕ. еМагазин го разгледа неговиот...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер за претседателските кандидати: „Ако треба да се бира меѓу Ѓорчев и Спасовски, јас гласам за Хорхе„

Редакција
Претседателските кандидати очекувано се во фокусот на Твитер заедницата. Денеска „хит“ е првиот кандидат за претседател од ВМРО-ДПМНЕ, пратеникот Влатко Ѓорчев, кој за да стане...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „збесна“ за мерките за загадувањето: „Од утре ќе мириса на јоргован и ќе денсаме голи под виножито“

Никола Осило
Голем број реакции на социјалните мрежи има од граѓаните во однос на начинот на кој власта се справува со загадувањето на воздухот. Главните забелешки се...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Јавниот обвинител Љубомир Јовески

Редакција
еМагазин стартува серијал во кој ќе Ви пренесеме каков имот пријавиле судии и обвинители, актуелни во неколку судски спорови, кои се во фокусот на македонската...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Заев по втор пат: Кој се ја преставувал Македонија на самитот во Давос

Редакција
Преставници на Македонија на Светскиот економски форум во Давос, кој почнува денеска, како што потврдија од Владата за еМагазин се премиерот Зоран Заев, вицепремиерот за економски...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

За што се подготвува Влатко Ѓорчев?

Редакција
Последниве неколку денови, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и член на Извршниот и Централниот комитет на партијата, Влатко Ѓорчев ја „сврте“ Македонија. За Водици беше во Битола,...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила Фатиме Фетаи

Редакција
еМагазин стартува серијал во кој ќе Ви пренесеме каков имот пријавиле судии и обвинители, актуелни во неколку судски спорови, кои се во фокусот на македонската...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „зовре“: „Само ние и бубашвабите можеме да издржиме вакво загадување„

Редакција
Високото загадување на воздухот во неколку градови во Македонија, кои се најдоа високо на листите за загадени градови на европско и светско ниво, и понатаму...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер за првото место на Скопје во светот по загадување: „Да скокаш у Вардар при таква загаденост треба стварно да веруваш у Господ“

Редакција
Главниот град на Македонија, Скопје, синоќа во еден часот по полноќ бил на прво место меѓу градовите со најголемо аерозагадување во светот, покажуваат мерењата на...