еМагазин

Рубрика: НАША ТЕМА

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Сакаш да се вработиш во МЕПСО: Во Златна книга 11 фирми што вршат обуки за фризери

Редакција
Медимуите објавија дека генералниот секретар на СДСМ,  Александар Кирацовски си ја вработил својата фризерка во МЕПСО, за плата од 43.000 денари. Иако информацијата личи на...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

На што се должи падот на рејтингот на СДСМ?

Редакција
Две анкети спроведени изминатиов период, едната на Македонскиот центар за меѓународна соработка (МЦМС), а другата на Институтот за политички истражувања од Скопје (ИПИС) покажуваат пад на...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Увидот на УЈП во банкарските сметки топ-тема на Твитер: Како за сиромашни, многу се потресовте

Редакција
Најавата на УЈП за увид во банкарските сметки и денеска е топ-тема на Твитер. Освен што на социјалните мрежи има полемика за увидот на УЈП...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Додека власта се дума, Виз ер суспендира летови до Барселона и од Охрид до Лондон

Редакција
Дека нискобуџетната компанија Виз ер од 26 октомври ги суспендира летовите од Скопје до Барселона, како што објави еМагазин, потврдува и најпознатиот регионален портал за...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Многу прашалници висат во воздух во врска со увидот на УЈП во банкарските сметки

Редакција
Реакциите за увидот на УЈП во банкарските сметки на граѓаните не стивнуваат. Иако директорката на УЈП, Сања Лукаревска објасни дека се работи за шпекулации во...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Илинденското востание е македонско или бугарско?

Редакција
Лавина од реакции на бугарскиот државен врв по повеќе од една недела предзвика изјавата на македонскиот премиер Зоран Заев дека Илинденското востание е македонско, а...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Социјалните мрежи „вријат“ за Јакимовски: Додека влезат во сите станови, ќе застари делото

Редакција
Социјалните мрежи „Фејсбук“ и „Твитер“, тераат шеги за кривичната пријава на поранешниот градоначалник на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски. Статусите се поврани со влегувањето на Финансиска...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Директорот на БЈБ, Велковски во анкетниот лист пријавил два автомобили

Редакција
Директорот Бирото за јавна безбедност (БЈБ), Лазо Велковски, за кој министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски ќе побара разрешување од Владата, во својот анкетен лист кој...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој го чува: Само Груевски од поранешните функционери остана со обезбедување од државата

Редакција
Од поранешните функционери моментално обезбедување од државата има само поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, велат за еМагазин од МВР. Од МВР не...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Лазо Велковски, за кој е побарано разрешување поради скандалот со службено возило

Редакција
Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски поради скандалот со службениот „Ренџ ровер дискавери спорт“ ќе побара од Владата разрешување на директорот Бирото за јавна безбедност, Лазо Велковски....