еМагазин

Рубрика: ЖИВОТ

ЖИВОТ

Ноќни педијатарски пунктови: Каде децата ќе може да се прегледуваат во доцните часови

Редакција
Три ноќни педијатриски пунктови ќе почнат да работат кои почнуваат со работа на 1 јануари 2019 година. Овие пунктови во Поликлиниките „Јане Сандански“, „Ѓорче Петров“...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Заев, Иванов, Мицкоски, Анѓушев, Османи на божикна полноќна света литургија

Редакција
Католичките верници и дел од православните христијани, кои се водат според Грегоријанскиот календар денеска го одбележуваат Раѓањето Христово – Божик. Традиционално, во Македонија централната прослава...
ЖИВОТ

(Галерија) Заева им подари новогодишни пакетчиња на дечињата од Клиниката за детски болести

Редакција
Сопругата на премиерот Зоран Заев, Зорица Заева денеска ги посетила дечињата од Клиниката за детски болести на кои им подарила пакетчиња. „Со новогодишните пакетчиња, подарок...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Тевдовски и Елези: Одлично функционираме како тим

Редакција
Министерот за финансии, Драган Тевдовски и неговата заменичка, Ширет Елези во разговор за еМагазин велат дека добро функционираат како тим. Има многу моменти во кои...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Семејството на Заев на патување во Франкфурт

Редакција
Сопругата на премиерот Зоран Заев, Зорица и неговата ќерка Александра се на патување во Франкфурт, Германија. Александра објави фотографии од патувањето на нејзиниот Инстаграм профил....
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Генерал Стојанче Ангелов кршеше ќерамиди со глава

Редакција
Генералот Стојанче Ангелов на доделувањето на “Твитер награди“, на барање на Твитер заедницата, скрши две ќерамиди со главата. На својот Фејсбук профил објави видео: Фото/видео: Фејсбук/Ангелов...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Огнен Јанески е новиот главен и одговорен уредник на телевизија „24“

Редакција
Откако Младен Чадиковски стана претседател на Здружението на новинари на Македонија, на негово место, главен и одговорен уредник на телевизија „24“ е Огнен Јанески. За...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Вознемирувачко видео) Злоставени, изгладнети, болни, оставени да умрат: Снимки од врвна одгледувачница на расата „кане корсо“ во Македонија

Редакција
„Зад приказните за врвни легла и одбрани раси, ова е вистината која најчесто нема да ја дознаете и скапата цената која ја плаќаат животните. Снимките...
ЖИВОТ

Во последните десет години: Најмалку жртви во сообраќајни незгоди во 2018 година

Редакција
Зад нас ја оставаме најбезбедната 2018 година, со најмалку жртви во сообраќајни незгоди во изминатите десет години. Ова го изјави Стојче Стаменковски, претседател на Републичкиот...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Во „Аџибадем Систина“ спасен живот на трудница со тумор на срцето: Мајката и бебето се добри

Редакција
Кардиохируршкиот, гинеколошкиот и педијатрискиот тим од Клиничката болница „Аџибадем Систина” изведоа две операции, една по друга, на трудница во деветтиот месец од бременоста. По извршениот...