еМагазин

Рубрика: ЖИВОТ

ЖИВОТ

(ВИДЕО) Амди Бајрам „рекламира“ Кока Кола

Редакција
Пратеникот Амди Бајрам, кој се „прослави“ по изјавата во македонското Собрание: „Јас сум Кока Кола за Вас“, се појавува во видео кое стана хит на
ЖИВОТ

(Видео) На патот на надежта, приказна за бегалка и нејзиниот живот во прифатен центар во Србија

Редакција
Првиот трејлер од серијата на документарни филмови кои беа изработени во рамки на проектот “Создаваме заедно: мониторинг и застапување за заедницата” е промовиран под наслов
ЖИВОТ

(Видео) Ивана и Јулија Кнез заштитни лица за кампањата La Vita è Bella

Редакција
Ќерката Ивана и мајката Јулија Кнез потпишаа договор за заштитни лица за камапњата за убавина La Vita è Bella. Со овој проект тие ќе направат
ЖИВОТ

Нов закон за прекинување на бременоста нема, за абортус се чека

Редакција
Асоцијација за здравствена едукација и истражување ХЕРА го организира својот прв SexEd – едукативно-инспиративен настан за сексуалноста и сексуалните права, по повод 28 септември – Меѓународниот
ЖИВОТ

(Фото) Синот Петар и папагалот хит на Инстаграм-профилот на Јанкулоска

Редакција
Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска на нејзиниот Инстаграм профил објави фотографија од синчето Петар и миленичето, кое покрај синот, е во центарот на
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Заев со син му Душко возеше „Форвилер“ по Беласица

Редакција
Премиерот Зоран Заев, кој важи за страствен моторџија, на Фејсбук објави фотографи на кои заедно со неговиот син Душко, викендов возат „Форвилер“ по падините на Беласица.
ЖИВОТ

(Фото) Тимот на Министерството за финансии пак победи на Business Run

Редакција
Тимот на Министерството за финансии, предводен од министерот Драган Тевдовски повторно, како и минатата година, победи на Business Run, штафетна трка за тимови од македонскиот бизнис сектор. Втор
ЖИВОТ

Димитров стигна да се слика и со легендарната Клаудија Кардинале

Редакција
И покрај набиената референдумска кампања, министерот за надворешни работи, Никола Димитров, синоќа присуствуваше и на отварањето на ИФФК „Браќа Манаки“ во Битола. На својот Фејсбук профил
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Северина кај Бочварски

Редакција
Хрватската пејачка Северина настапи на 12. по ред „Пастрмалијада“ во Штип, а пред нејзиниот настап во својот кабинет ја пречека градоначалникот Благој Бочварски. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Галерија)
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Жбогар и Шекеринска на пастрмалија кај Бочварски

Редакција
Синоќа градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, заедно со амбасадорот на ЕУ во Македонија, Самуел Жбогар и министерката за одбрана Радмила Шекеринска официјално ја отворија