еМагазин

Рубрика: ЖИВОТ

ЖИВОТ

Димитров никако да стигне до Букурешт: Авионот од Виена не можел да слета поради магла

Редакција
Министерот за надворешни работи, Никола Димитров на неговиот фејсбук-профил објави дека не може да стигне до Букурешт, за неформалниот состанок на министрите за надворешни работи
ЖИВОТ

Фрчковски по три децении на државниот Универзитет, ќе предава на ФОН

Редакција
Студентите на Универзитетот ФОН во новиот семестар со нов професор и нов декан на Факултетот за правно – политички науки – Проф. Д-р. Љубомир Фрчковски,
ЖИВОТ

(Фото) Дадар ја „среди“ Катица Јанева

Редакција
Познатиот скопски стилист Александар Билјановски – Дадар ја „среди“ и специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева. Тој објави и заедничка фотографија на неговиот Фејсбук профил. Неодамна
ЖИВОТ

Ваквите примери ја враќаат вербата во луѓето: Возач на ЈСП врати изгубен паричник на патник со цела плата внатре

Редакција
Скопјанецот Фериз Шабани си го добил назад паричникот полн со пари, кој го изгубил во автобус на ЈСП „Скопје“. Паричникот го нашол возачот Мирослав Деспотовиќ,
ЖИВОТ

Министерство за здравство: Нема загрижувачки бројки на заболени од грип

Редакција
Министерството за здравство информира дека е намален бројот на заболени лица од сезонски грип, во однос на овој период минатата година. Инаку, минатата недела биле
ЖИВОТ

Техничка помош од Владата на Германија за реконструкција на студентските домови

Редакција
На вчерашната седница, Владата ја разгледала и усвоила информацијата за можноста за обезбедување на техничка помош од Владата на СР Германија за проценка и утврдување
ЖИВОТ

Продолжено времето за право на абортус: Нема веќе чекање и објаснување зошто жената сака да абортира

Редакција
Министерството за здравство го предложи, а Владата го разгледа и усвои предлог – законот за прекинување на бременоста. „Со новиот предлог-закон жените веќе нема да
ЖИВОТ

(ВИДЕО) Бамби на гости кај семејство во Белица

Редакција
Срнче, наречено Бамби, слободно и без никаков страв се шета по домот на семејство од кичевското село Белица. Оваа не е негова прва посета на семејството.
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Вознемирувачко видео: Крвави борби со кучиња во Македонија

Никола Осило
Во Македонија се уште се организираат борби со кучиња, а доказ за тоа се социјалните мрежи како Фејсбук на кои многу често можат да се
ЖИВОТ

Министерство за здравство: Внуката на Филипче е вакцинирана по редовниот календар за имунизација, соодветен за нејзината возраст

Редакција
Информациите на социјалните медиуми дека министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче ја вакцинирал неговата внука Илина од МРП вакцина е лажна вест, соопштуваат од