еМагазин
Image default
Македонија

Цела листа: Кои се новите претседатели на општинските организации на СДСМ

Претседателот Зоран Заев, согласно неговите овластувања, назначи 30 претседатели на Општински организации на СДСМ, информираше портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов.

„Станува збор за одговорни личности, чесни, способни, кои уживаат висок кредибилитет во местата во кои живеат. Во дел од општините каде што СДСМ забележа победа на последните избори реизбрани се претседателите на општинските организации. Во наредните неколку денови ќе бидат назначени претседатели и локални раководства и во преостанатите Општински организации, а ќе се заокружат, со сигурност и промените во централното раководство на партијата“, рече Костадинов.

Половина од назначените, 15 досега, се ново именувани.

Струга – Соња Стојкоска

Штип – Александар Кангалов

Ѓорче Петров – Александар Гиновски

Карпош – Марија Ѓоргиевска

Крива Паланка – Михаил Дејановски

Росоман – Ленче Стојанова

Свети Николе – Елизабета Јованчева

Кочани – Гоце Серафимов

Лозово – Антонио Ангелковиќ

Виница – Тони Велков

Пехчево – Славчо Пандурски

Брвеница – Даниел Антовски

Кратово – Горан Ковачевски

Шуто Оризари – Ферат Асан

Ново Село – Живко Георгиевски

Чашка – Горан Стојановски

Берово – Јован Матеничарски

Делчево – Влатко Величковски

Крушево – Трајче Калески

Ресен – Атанас Табаковски

Теарце – Лазар Ѓоргиевски

Куманово – Мартин Костовски

Ранковце – Христина Младеновска

Центар – Горан Герасимовски

Чучер Сандево – Ацо Ушковски

Богданци – Никола Страторов

Конче – Благој Илиев

Радовиш – Коле Чаракчиев

Дебар – Азем Фејзоски

Охрид – Лазе Таневски.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

СДСМ: Точно знаеме што се крие зад предлог-законот за амнестија

Редакција

Влезот во НАТО и ЕУ остануваат највисоки стратешки цели, му порачал Иванов на Матис

Редакција

Продолжен притворот на Мијалков, Камчев и другите од „Империја“

Редакција