еМагазин
Image default
Македонија

Цела листа: Кои советници на Заев земааат месечни надоместоци и по 1.200, 1.300 и 1.500 евра

Истражувачката репортерска лабораторија (ИРЛ) го објави целиот список на советници на премиерот Зоран Заев, од кој можат да се видат и нивните месечни надоместоци.

Неколку лица имаат месечни надоместоци од 1.200 евра: Владимир Цветковиќ, Љубомир Шубара, Александар Обрадовиќ и Љупчо Зафировски.

Алиса Дограмаџиева Живановиќ има месечен надоместок од 1.300 евра, а Зоран Башановиќ од 1.500 евра.

Целата сторија на ИРЛ и целиот список, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Заев за избраните советници: Ги избирам по потребата на државата

Новите советници на Заев, Ружин и Андоновски хит на Твитер

Венко Андоновски и Александар Ружин му станаа советници на Заев

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Дерковски: Нема фантоми во Избирачкиот список

Редакција

Заев: Сите процеси на СЈО за кои постојат докази продолжуваат, доказите се живи и здрави

Редакција

Вечерва ќе се тестираат патници со симптоми кои пристигнаа со авион од Брисел, останатите ќе чекаат на аеродром

Редакција