еМагазин
Image default
Бизнис

„Цементарница Усје“ ја зголеми добивката

„Цементарница Усје“ АД Скопје во првите три месеци од годинава оствари добивка од 139 милиони денари, што е подобрување на резулатот во однос на истиот период претходната година кога компанијата имала добивка од 94 милиони денари, покажува билансот на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поевтин роаминг: Од 1 јули цените ќе се намалат за 30 отсто

Редакција

„Пуцко петрол“ го доби милионскиот тендер на општина Гостивар за набавка на масло за греење

Никола Осило

ЕЛЕМ ќе му плати 36.450 евра на „Про-цит“ за сервисирање на возила

Никола Осило