еМагазин
Image default
Бизнис

„Цементарница Усје“ оствари добивка од 17 милиони евра

„Цементарница Усје“ АД Скопје во текот на минатата година оствари добивка од околу милијарда денари или 17,02 милиони евра, што е речиси исто како и во претходната година кога компанијата имала добивка од 17,77 милиони евра, покажува консолидираниот биланс на успех објавен преку Македонската берза.

Фото: Цементарница Усје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фабрика Карпош го доби тендерот на општина Ѓорче Петров за изградба на крежен тек во Волково вреден 97.000 евра

Никола Осило

НЛБ Банка за шест месеци оствари добивка од 15,6 милиони евра

Никола Осило

Македонците го „окупираа“ Солун

Редакција