еМагазин
Image default
Бизнис

Цената на бензините се зголемува, а на дизелот се намалува

Малопродажните цени на бензините „еуросупер БС-95“ и „еуросупер БС-98“ се зголемуваат за половина денар за литар, а на дизелот се намалува за еден денар, одлучи Регулаторна комисија за енергетика (РКЕ).

Од ноќеска на полноќ малопродажната цена на „еуросупер БС-95“ изнесува 68,50 денари за литар, додека малопродажната цена на „еуросупер БС-98“ изнесува 70,50 денари за литар.

Малопродажната цена на дизелот пак ќе изнесува 61 денари за литар.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ристо Иванџиков оттуѓи 10.000 акции од „Гранит“

Никола Осило

Тендер „тежок“ 82.000 евра: Град Скопје купува патнички возила

Никола Осило

Народната банка распродава шест автомобили „Опел Астра“ по привлечни цени

Никола Осило