еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Центарот за јавно здравје – Скопје вработува 14 лица, плата до 33.727 денари

ЈЗУ Центар за јавно здравје Скопје распиша оглас за вработување на здравствени работници и здравствени соработници на неопределено време.

Се бараат кандидати за следните работни места: десет извршители на работно место медицински лаборант, еден извршител на работно место медицинска сестра,еден извршител на работно месго дипломиран биолог, еден извршител на работно место дипломиран фармацевт и еден извршител на работно место дипломиран хемиски инженер.

Платите во завиност од работното место се движат од 21.746 денари до ЗЗ.727  денари.

За сите работни места се бараат кандидати со или без работно искуство.

Повеќе детали ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Доминација на државните институции во огласите за вработување

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ВМРО ДПМНЕ: Зголемувањето на даноците ќе придонесе за даночна евазија и пораст на сивата економија

Редакција

И Крсто Мукоски излегува од притвор

Редакција

Ќе паѓаат ли цените: Повластената стапка ДДВ за продажба на нови станови до 2023 година

Никола Осило