еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Од Центарот за култура од Тетово биле презафатени да информираат дека „Танец“ гостува, салата полупразна

Граѓаните на Тетово останаа неинформирни дека во градот вчера гостуваше најпознатиот национален ансамбл за народни игри и песни на Македонија „Танец“. Локалните медиуми и новинари не беа известени и затоа немаше најава за настанот.

Малкутемина посетители на социјалните мрежи споделија информација дека за настапот разбрале случајно кога виделе информативен постер залепен на Центарот за култура „Иљо Антески Смок“.

Од Центарот за култура „Иљо Антески Смок“ кратко соопштија дека биле презафатени за да ги информираат новинарите.

Ансамблот „Танец“ гостувал по повод големиот јубилеј – 70 години од постоењето. Од таму информираа дека настапиле со целиот ансамбл составен од играорниот кор и вокално-инструменталниот состав.

МИА/Фото: Танец

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Распродажба во УЈП: По багателни цени се продаваат комбиња, земјоделско земјиште, пасишта, тв предаватели…

Редакција

(Видео) Д-р Жан Митрев: Нашата Клиника една од ретките без заразен персонал од корона вирусот, почнуваме со редовна работа

Редакција

Трогателно мајчинско сведоштво: „Д-р Жан Митрев направи чудо со мојата Инеа“

Редакција