еМагазин
Image default
Бизнис

Централна кооперативна банка во загуба од 6 милиони денари за девет месеци

Централна кооперативна банка во периодот јануари-септември годинава оствари загуба од 6 милиони денари, што е намалување во однос на истиот период минатата година кога загубата на банката изнесувала 6,2 милиони денари, покажува билансот на успех на банката објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Виста груп“ го доби тендерот на МЕПСО за набавка на АМР/МДМ систем вреден 411.000 евра

Никола Осило

Струмички „Грозд“ оствари добивка од 9,8 милиони денари за три месеци

„Македонски Телеком“ „држи“ 54,2% од пазарот на фиксна телефонија

Редакција