еМагазин
Image default
Бизнис

Централниот регистар вработува 20 лица, плата до 44.784 денари

Централниот регистар на Република Македонија објавува оглас за вработување на 20 лица на определено време од 12 месеци.

Се бараат советник за планирање развој и меѓународна соработка за основна плата од 44.784 денари, двајца стручни работници за планирање развој за плата од 33.776 денари, еден советник во одделение за финансиско сметководствени работи за плата од 41.604 денари, еден советник за јавни набавки за основна плата од 41.604 денари, стручен работник за јавни набавки за плата од 32.798 денари, стручен работник за правни работи за основна плата од 32.798 денари, четворциа стручни соработници за основна плата од 32.064 денари, четворица референти за регистрација за основна плата од 25.948 денари односно 23.991 денари во зависност од локацијата…

Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во блок-трансакции продадени 4.000 акции од Комерцијална банка за 364.000 евра

Никола Осило

Пад од 24,6 отсто на прометот на Македонската берза

Никола Осило

„Виста груп“ го доби тендерот на МЕПСО за набавка на АМР/МДМ систем вреден 411.000 евра

Никола Осило