еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Чаир недостижен: Детален преглед на заразени со Ковид-19 по скопските општини

Во Скопје во последниве 24 часа се регистрирани 57 нови случаи на Ковид-19

Вака изгледаат активните случаи по општини Скопје заклучно со вчера (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје):

Чаир – 417

Аеродром – 148

Бутел – 134

Гази Баба – 158

Центар – 131

Карпош – 135

Сарај – 142

Кисела Вода – 106

Ѓорче Петров – 101

Студеничани – 91

Шуто Оризари – 75

Арачиново – 53

Илинден – 32

Петровец – 18

Чучер Сандево – 15

Сопиште – 12

Зелениково-2

странец – 2

нераспределен-157.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нов црн рекорд: 12 починати од корона вирусот, петорица од Скопје

Нови 132 лица заразени со корона вирусот, во Скопје 57

Убава вест: Од корона вирусот оздравени 112 пациенти, од Скопје 42

Фото: Град Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ќе се сретне со Борисов: Заев низ дијалог ќе барал решенија со пријателска Бугарија

Редакција

Платата на Заев не подлежи на новиот данок, има ли министри кои ќе плаќаат повисок данок?

Редакција

(Фото) Како „светиот оган“ за Велигден пристигна од Ерусалим до Бигорскиот манастир

Редакција