еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Чакар-партнерс“ го доби тендерот на ЈП за државни патишта за проект за експресен пат Битола-Меџитлија со обиколница

Јавно претпријатие за државни патишта по распишаниот тендер за изработка на проектна документација за експресен пат делница Битола-Меџитлија, со обиколница на Битола склучи договор со друштвото за инженеринг и консалтинг „Чакар-партнерс“ ДОО Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 46.610.000 денари или околу 757.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мадона наполни 60 години

Редакција

Просечната каматна стапка на нови кредити на историски најниско ниво

Никола Осило

„Најубаво на странциве што идат кај нас да им кажеме сами да си носат знаме“: Твитер реакции за дочекот на францускиот амбасадор Тимоние во Охрид со холандско знаме

Редакција