еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Четири деца во Македонија се заболени со коронавирусот

Според последните податоци бројот на заболени со коронавирусот во Македонија е 219 лица.

Од нив, официјално, четири се деца, двегодишно во Скопје, четиригодишно во Штип, деветгодишно во Прилеп и петнаесетгодишно дете, момче, во Дебар.

Сите се во добра здравствена состојба.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

14 заболеле во болница: Бројот на здравствени работници со коронавирусот порасна на 21

Детален преглед: Број на заболени со коронавирусот по скопските општини

Секојдневно се менува: Како изгледа мапата на заболени со коронавирусот во Македонија по градови

Македонка во САД: Живееме во социјална и економска криза како никогаш досега

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тортевски: Досадно е веќе со снимки кога се договарате за криминали, дајте директен пренос

Редакција

(Фото) Предлог-место за патување по кризата со корона вирусот: Жировница, за авантуристи и вљубеници во природата

Редакција

Чадиковски: Се подготвува Регистар на професионални онлајн медиуми

Силвана Жежова