еМагазин
Image default
Локално

Четири лица тепале брачен пар на улица во Скопје

На 13.03.2019 во 17.15 часот во СВР Скопје, Б.С.(42) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 16.30 часот на улица „Франц Лист“ четири лица физички ја нападнале неа и нејзиниот сопруг А.С.(42), информира.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кавадарчанец обвинет за обид за убиство и противправно лишување од слобода на своја пријателка

Редакција

Приведен кавадарчанец кој извршил 127 кривични дела и едно убиство во обид

Редакција

Со јајца фрлале по фасада од куќа во Кавадарци

Редакција