еМагазин
Image default
Локално

Четворица млади со меѓусебна пресметка направиле хаос во автобус на ЈСП

На 09.09.2019 во 11.50 часот во СВР Скопје, возач во ЈСП Скопје пријавил дека околу 11.30 часот на бул.„Александар Македонски“, во автобус на ЈСП бр.65, по претходна вербална расправија бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.М.(19) и 17-годишна малолетничка, од една страна и Д.Х.(20) и 16-годишен малолетник, од друга страна, сите четворица од Скопје, информира МВР.

Сочинети се записници за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Невидено злосторство: Кавадарчанец силувал душевно болна жена и нејзините две деца

Никола Осило

Опожарени прагови од пругата Велес-Кочани

Никола Осило

Битолчанка наседна на измамата со огревни дрва

Никола Осило