еМагазин
Image default
Локално

Четворица се тепале во кафана на Кејот во Скопје

На 12.09.2018 година во 01,40 часот Д.Р.(47) од Скопје пријавил дека на 11.09.2018 година околу 22,30 часот во угостителски објект на улица „Кеј 13-ти Ноември“, по претходна вербална расправија, настанала физичка пресметка помеѓу четири непознати лица, информира МВР.

Потоа лицата излегле од објектот, при што го скршиле стаклото од влезната врата. По преземени мерки, од страна на полициски службеници, бил приведен Ј.Ш.(39) од Црна Гора, a се преземаат мерки и активности за пронаоѓање и на другите лица. За настанот е известен јавен обвинител. Се работи на целосно расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ги фатиле на дело како пустошат шума

Никола Осило

Еден убод со нож во масовна тепачка пред кафуле во Демир Хисар

Никола Осило

(Фото) За 24 часа регистрирани два случаи на фрлен медицински отпад во контејнери на булеварот Македонија

Редакција