еМагазин
Image default
18+

Чувството на сексапилност на плажа, придонесува за подобар секс

Истражувањата покажуваат дека луѓето имаат повеќе секс на лето, иако бројот на бебиња кои во овој период се зачнати е многу помал. На тоа има влијание топлината која ја намалува плодноста на спермата. Многумина од нас, се чувствуваат повеќе секси кога се на плажа, па тоа чувство го пренесуваат и во спалната соба.

Не постојат точни податоци за процентот на луѓе кои имаат повеќе секс во текот на летото, но поголема е заинтересираноста од секс на зима.

Многу е поголема продажбата на секси играчки кои се одлична забава за многу парови.

Сонцето влијае на поголемо произвoдство на серотонин и допамин кои се задолжени за убаво расположение, па постои поголем интерес за забава. Овие два хормона ни се неопходни за во сексуална смисла да функционираме без проблем.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Колку трае идеалниот секс: Три, пет, седум или 30 минути?

Редакција

(Експлицитна содржина): Зачестена појава на домашни македонски порно клипови на интернет

Никола Осило

Курс за мастурбација за жени ги скара студентите во Германија

Редакција