еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„ЦМЦ груп“ го доби тендерот на „Водовод и канализација“ за набавка на специјално возило вреден 114.000 евра

ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје по распишаниот тендер за набавка на возило со опрема за третирање на загуби на вода склучи договор со „ЦМЦ груп“ – трговско друштво инжинеринг, советување и застапување ДОО Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 7.068.200 денари или околу 114.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Делукс-ауто“ го доби тендерот на „Водовод и канализација“ за набавка на три лимузини вреден 70.000 евра

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на „Водовод и канализација“ за набавка на горива „тежок“ 400.000 евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

НЛБ Банка ја „дрма“ берзата: Продаден блок од 2.000 акции за 26,9 милиони денари

Никола Осило

Адора Инженериг ја „забетонира“ позицијата на најголем акционер во Комерцијална банка, кои се другите акционери?

Редакција

Импортирани 6,2% од случаите на Ковид-19 во Македонија

Редакција