еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Цветан Панделески: Компаниите на фамилијата Панделески работат законски

Во врска со новоотворениот случај на Специјалното јавно обвинителство „Империја“ писмена изјава до медиумите испрати Цветан Панделески, сопственик и партнер на дел од фирмите споменати во случајот.

„Компаниите кои што се во сопственост на фамилијата Панделески, и во минатото и денес работат според позитивните законски прописи во државата. Под полна одговорност тврдам дека нема никакво криминално работење во нашите напори, во услови во какви што се наоѓаме како држава, да обезбедиме што поголем број работни места за македонските семејства. Односот на нашите компании кон македонските државни институции и пред се пред македонските закони, секогаш се базирал на транспарентност и одговорност“, се вели во изјавата на Панделески, директор на ЗК Пелагонија АД Битола.

Фото: А1он

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

При денешните претреси на СЈО, уапсени пет лица

„Империја“ е нова истрага на СЈО: Вклучени семејството Камчеви, Мијалков и сопственикот на „Пелистерка“ Панделески

Камчев: Моите компании работат законски, отворени сме за соработка со СЈО

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Свечена церемонија за Заев и Ципрас во Минхен, денеска ќе ја примаат наградата „Евалд Фон Клајст“

Редакција

Унгарска Влада: Груевски доби „фер процес“ како кој било друг кој побарал азил

Редакција

Васко Ковачевски нов директор на ЕСМ: Кои се новите функционери што ги именува односно ги препорача Владата?

Никола Осило